(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-04-28 18:55

Bicicleta

(Nr 2641652)
Bicicleta

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 817.00 km

Transport rowerów

    Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

    W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo kupić stosowny karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

    Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów ochraniających rower.

Koszt transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Carcassonne, 11000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alicante/Alacant, Hiszpania

Termin elastyczny