Bicicleta (Nr 5686395)

Bicicleta

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 2187.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bormio

5 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć właściwy karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba poodkręcać i usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.