bicicleta (Nr 5703958)

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 1680.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

14 mar 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Kalifornia Dolna Południowa, La Paz

20 mar 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu czy też zakupić pasujący karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby czy też przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców chroniących paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.