(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta (Nr 6057633)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 549.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Villaviciosa De Odón

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź kupić taki karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto ułożyć w odrębnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców ochraniających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.