Bicicleta (Nr 8018596)

Bicicleta
Waga
Sztuk
Bicicleta
14 kg
1
Łączna waga:
14 kg
Dystans
2034 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Ourense

Od 12 paź 2021 do 14 paź 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Oxfordshire, Oksford

Od 19 paź 2021 do 21 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu czy też kupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru najlepiej umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw chroniących jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.