Bicicleta (Nr 8027145)

Bicicleta
Waga
Sztuk
Bicicleta
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
2018 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Canterbury

Od 15 wrz 2021 do 4 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, El Algar

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.