(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta de carretera (Nr 5132338)

Bicicleta de carretera

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 729.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Talavera De La Reina

Od 22 kwi 2020 do 23 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

24 kwi 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się zdemontować i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.