(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta orbea (Nr 4640749)

Bicicleta orbea

Marka i model:

Orbea ordu

Waga w kg (łączna):

9

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 614.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

20 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.