Bicicleta tandem 2m largo y bicicleta normal (Nr 7532826)

Bicicleta tandem 2m largo y bicicleta normal
Waga
Sztuk
Bicicleta tandem 2m largo y bicicleta normal
20 kg
1
Łączna waga:
20 kg
Dystans
779 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Alfocea

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.