Bicycle (Nr 5715598)

Bicycle

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 1292.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cheshire West And Chester, Ellesmere Port

Od 7 maj 2020 do 10 maj 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle warto zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się osłonić papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.