(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bicycle (Nr 6071523)

bicycle

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1092.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Founex

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie umieścić w oddzielnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.