(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicycle Fixed Gear Slim (Nr 6459104)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2383.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Chiclana De La Frontera

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

17 wrz 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też kupić taki karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się osadzić w oddzielnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw ochraniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.