Bike (Nr 8010642)

Waga
Sztuk
Bike
16 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
2042 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Benevento

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła bądź kupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle należy zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.