biurko, frezarka, wyciąg (Nr 6593731)

Długość [m]:

1.11

Szerokość [m]:

0.45

Wysokość [m]:

0.81

Waga w kg (łączna):

160

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 749.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bayreuth

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 paź 2020 do 31 gru 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn jak i różnego sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi dostatecznie dobrze zabezpieczyć sprzęt, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, zarysowań jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii transport maszyn i sprzętu są spawarki, młoty, schładzarki, przesiewacze, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, suszarnie oraz wiele innych.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu będzie związana często od wielkości jak i ciężaru przedmiotu oraz od odległości od punktu załadunku do obszaru wyładunku. Z reguły przewóz urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i wymaga przepisowych zaświadczeń oraz profesjonalnej wiedzy ze strony firmy transportowej. W naszym państwie śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Przykładowo, transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju to cena 0,84-2,93 zł/km. Przewóz lady chłodniczej w kraju wiąże się z wydatkiem prawie 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu za granicą

Głównymi kierunkami w międzynarodowym przewozie urządzeń i sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt transportu maszyn lub sprzętu na 1 km przy trasie nasz kraj – UK jest wydatkiem około 0,70 złotych. Weźmy na przykład, transport spawarki do Wielkiej Brytanii cena wyniesie średnio 0,23 zł/km. Za to na trasie nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń płacimy niecałe 0,95 zł/km. Na tym odcinku za transport urządzenia typu oklejarka kosztuje blisko 1,18 zł/km, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.