Blat ze zintegrowanymi umywalkami dlugosci 250 cm (Nr 6017113)

Blat ze zintegrowanymi umywalkami dlugosci 250 cm

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

130

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Na palecie

Dystans: 566.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

5 cze 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych jest konieczność zawczasu pomyśleć o możliwości ochronienia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki przydałoby się zapełnić plastycznymi fragmentami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim swoje zainteresowanie należy poświęcić przedmiotom tłukącym oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia elementu folią, istotne jest również otoczenie elementu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Jeśli transportujemy duże szklane przedmioty przykładowo szklane półki, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed porysowaniem. Ze szkła element zawijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

Niewielkie szklane przedmioty przykładowo szklanki, butelki można osłonić niepotrzebnymi gazetami lub papierem. W kolejnym etapie układamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. W ten sam sposób owijamy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, na przykład lampy czy monitory, wypada użyć dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, jak np. swetry lub gąbki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od wagi, formatów, trasy oraz terminu realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeśli życzymy sobie zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Przykładowo, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt około 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 zł.