(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

blotniki do smarta (Nr 5530083)

Marka i model:

smart

Waga w kg (łączna):

20

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

9

Dystans: 273.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.