(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-28 19:50

BMW

(Nr 1466212)
BMW

Marka i model:

BMW K1300 R

Waga w kg:

240.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1562.60 km

Informacje dodatkowe:

Magnago (Milano), 20020 Italia

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Italia, Magnago, Milán, Italia, 20020, Pier Fortunato Calvi, 11

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

España, Chiloeches, 19160, Calle Haza de la peña, , 32

Termin elastyczny