(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 10:56

BMW

(Nr 2171511)
BMW

Marka i model:

318i professional ed

Waga w kg (łączna):

1975.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 743.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Irvine, KA12 0AA, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maidstone, ME16, Wielka Brytania

Termin elastyczny