(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 12:14

bmw

(Nr 3005544)
bmw

Marka i model:

bmw 2500

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 30.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Karlino, 78-230, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koszalin, 75-137, Polska

Termin elastyczny