(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bmw (Nr 4287157)

Bmw

Marka i model:

GS 1200

Waga w kg (łączna):

280

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2254.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.