(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW (Nr 4699696)

BMW

Marka i model:

BMW m3

Waga w kg (łączna):

1660

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3944.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

Od 24 sie 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.