(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW (Nr 4803444)

BMW

Marka i model:

BMW

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2923.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Karlsruhe

Od 1 lip 2020 do 5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Samsun, Samsun

Od 6 lip 2020 do 12 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.