(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 4848226)

Bmw

Marka i model:

BMW 524

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 514.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 7 wrz 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Monóvar/monòver

21 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.