(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw (Nr 5199518)

bmw

Marka i model:

bmw 3223

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1161.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Jelenia Góra

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.