(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 5210998)

Bmw

Marka i model:

Bmw 90/6

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1756.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturia, Aviles

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Bolonia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.