(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw (Nr 5275878)

bmw

Marka i model:

bmw 1200 lt

Waga w kg (łączna):

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2441.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

16 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.