(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw (Nr 5275966)

bmw

Marka i model:

bmw 1200 lt

Waga w kg (łączna):

3000

Liczba sztuk:

6

Dystans: 2441.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

9 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.