(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 5411846)

Bmw

Marka i model:

Bmw 335d

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1641.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Ciampino

Od 11 lis 2019 do 14 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.