BMW (Nr 5870312)

BMW

Marka i model:

BMW R1250 GS

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 3015.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Karlstadt

29 maj 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Troms, Tromsø

19 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.