BMW (Nr 6046779)

Marka i model:

BMW

Waga w kg (łączna):

1360

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 547.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 18 maj 2020 do 15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cataluña, España

Od 18 maj 2020 do 15 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.