(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 6186264)

Bmw

Marka i model:

Bmw

Waga w kg (łączna):

2223

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1264.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.