BMW (Nr 6190896)

Marka i model:

X5 BMW 2019

Waga w kg (łączna):

2135

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4974.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

31 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.