(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW (Nr 6198963)

Marka i model:

BMW X3

Waga w kg (łączna):

1825

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1502.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

15 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

31 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.