Bmw (Nr 7558954)

Bmw
Waga
Sztuk
Bmw
Długość
200 cm
300 kg
1
Łączna waga:
300 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 1 cze 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Hawaje, Honolulu

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.