BMW 1 Series (Nr 6424896)

BMW 1 Series
Waga Sztuk:
BMW 1 Series F52 (2017 - 2020) Sedan
Długość
445 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1470 kg
Dystans: 2314 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 wrz 2020 do 21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 28 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.