BMW 1 Series (Nr 6467372)

BMW 1 Series
Waga Sztuk:
BMW 1 Series F20/F21 (2011 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
432 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1596 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1596 kg
Dystans: 4993 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 20 paź 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.