BMW 1 Series (Nr 7041908)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F20/F21 [restyling] (2015 - 2020) Hatchback
Długość
432 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1460 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1460 kg
Dystans
1792 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Weil Im Schönbuch

Od 31 sty 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elx / Elche

Od 28 lut 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.