(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 1 Series (Nr 7124925)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series E82/E88 [2th restyling] (2008 - 2013) Coupe
Długość
437 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1467 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1467 kg
Dystans
864 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

30 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

5 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.