(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1 Series. 118d. (Nr 6036514)

BMW 1 Series. 118d.

Marka i model:

BMW 1 Series. 118D. 2015.

Waga w kg (łączna):

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1099.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, La Línea De La Concepción

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.