(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1150 gs (Nr 4960446)

Bmw 1150 gs

Marka i model:

Bmw r1150gs adv

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

5

Dystans: 3453.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.