(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1200 (Nr 5268006)

Bmw 1200

Marka i model:

Bmw 1200

Waga w kg (łączna):

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2773.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Amstetten

17 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

24 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.