bmw 1200 2 szt (Nr 5817739)

bmw 1200 2 szt

Marka i model:

bmw

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 14275.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Antoniew

Od 1 gru 2020 do 16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Kapsztad

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.