(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1200 adventure (Nr 4588053)

Bmw 1200 adventure

Marka i model:

Bmw GS 1200 adventure

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2496.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Las Rozas De Madrid

Od 5 sie 2019 do 7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 9 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.