BMW 1200 GS (Nr 5428254)

BMW 1200 GS

Marka i model:

BMW 1200 GS

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1359.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Bamberg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.