(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200 GS (Nr 5535675)

BMW 1200 GS

Marka i model:

KTM 1290 Super ADV S, BMW 1150 GS, BMW 1200 GS x 2

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2847.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

4 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.