(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw 1200 gs (Nr 5862698)

bmw 1200 gs

Marka i model:

BMW 1200 GS

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1091.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

28 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.