Bmw 1250 gs adventure (Nr 6438150)

Bmw 1250 gs adventure

Marka i model:

Bmw r1250gs

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Ii Región De Antofagasta, Calama

17 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.