(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw 1250 gsa (Nr 5852951)

bmw 1250 gsa

Marka i model:

bmw 1250 gsa

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2379.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.