BMW 140i (Nr 5881757)

BMW 140i

Marka i model:

BMW 140i

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1337.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Worcestershire, Redditch

10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

13 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.