(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 2 Series Active Tourer (Nr 7523927)

BMW 2 Series Active Tourer
Waga
Sztuk
BMW 2 Series Active Tourer F45 (2014 - 2018) Minivan
Długość
455 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1527 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1527 kg
Dystans
1973 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

7 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.